O nás

Jsme parta nadšenců z Kunic a okolí, kteří mají rádi volejbal. Pravidelně trénujeme (či spíše hrajeme) volejbal v úterý a ve čtvrtek. Nehrajeme žádnou oficiální soutěž, ale o víkendech velká většina z nás hraje na různých turnajích v Praze či Středočeském kraji. Na tréninky za námi jezdí lidé z celého okolí; z Velkých Popovic, ze Strančic, z Pyšel a dokonce i z Prahy.

Pravidelně, vždy v červnu a září, pořádáme pravidelné deblové turnaje – L. G. OPEN (bohužel iniciály nenaznačují jméno našeho sponzora LG Electronics), ale první písmena skvělých organizátorek turnaje Lídy a Gábiny J.  Více fotografií z deblů najdete zde.

 S naším smíšeným družstvem úspěšně reprezentujeme Kunice na turnajích v Praze i okolí. Pravidelně se účastníme „Geront Cupu“ a „Muflon Cupu“na Chodově, bojujeme na turnajích na Berchtoldu, v Prčicích, Říčanském smeči a dalších.

 

Legendární ženský tým „Kozličky“ se účastní turnajů neoficiální dámské ligy pořádané týmy z okolí mezi týmy Říčan, Mnichovic, Benešova v létě na antukových hřištích a v zimě v tělocvičnách. Samy také organizujeme zimní turnaje v Popovické tělocvičně. Od podzimu 2014 Kozličky reprezentují TJ Kunice v Okresním přeboru.

V září 2012, po právě skončeném deblovém turnaji, jsme s partou volejbalistů seděli a povídali. Došla řeč na děti a volejbal. Uvědomili jsme si, že neznáme jediné dítě, které by v Kunicích hrálo volejbal, že není nikdo, kdo by s námi za deset či dvacet let hrál, komu bychom mohli chodit fandit … Vznikla myšlenka založení volejbalového oddílu mládeže. Odvahu mi dodal Míla Kvis, ochoten se mnou jít do trénování dětí. Podpořil nás pan starosta Ing. Jiří Šíma i předseda TJ Kunice pan Vladimír Hašek, který nás přijal pod ochranná křídla zavedeného oddílu. Registrovali jsme oddíl na Českém volejbalovém svazu a vyhlásili nábor dětí. Zájem byl obrovský, a tak jsme během týdne měli 16 dětí, převážně dívek, které byly odhodlané začít s volejbalem. Zbývalo jen domluvit tělocvičnu, sehnat volejbalové míče a od října jsme začali jednou v týdnu trénovat. 

Na podzim 2013 naše trenérské řady rozšířila Jarka Tučková, Luděk Fox a David Vopálenský, a tak jsme mohli oddíl rozšířit a přijmout další děti. V roce 2014 v oddíle trénuj téměř 30 dětí. Mladší žákyně reprezentují TJ Kunice v krajském přeboru a v přeboru okresním, přípravka hraje Pražský přebor v modrém minivolejbale a zároveň i Krajský přebor v modrém a červeném volejbale.

Uvědomujeme si obrovskou zodpovědnost za sportovní i morální výchovu dětí, proto jsme hned na podzim s Mílou vyrazili na Programovou konferenci mládeže ve volejbale, abychom získali potřebné kontakty na svazu. Já jsem během zimy absolvovala trenérskou kvalifikaci, sledujeme semináře i materiály ČVS a neustále hledáme ty nejsprávnější tréninkové metody, abychom těm „našim“ dětem věnovali tu nejlepší péči a připravovali co nejzábavnější a nejefektivnější tréninky. Jsme zastánci pohybové všestrannosti, a tak na našich trénincích nechybí gymnastika, obratnost, trénink rychlosti a koordinace a samozřejmě to nejoblíbenější – míčové hry od vybíjené, přehazované a různé formy minivolejbalu. Téměř žádný trénink se neobejde bez švihadla, strečinku, individuální práce s míčem a hlavně pořádného volejbalového A-HOOOJ. Děti si samy vymyslely motivační pokřiky, které je budou povzbuzovat při sportovním zápolení, učí se spolupráci v týmu, zjišťují, jak sladce chutná výhra i jak se zdviženou hlavou přijmout porážku.

Moc se těšíme, až budeme moci trénovat venku. Na kunickém volejbalovém hřišti „Pod Bytovkami“, které rozměrově nevyhovovalo pro trénink větší skupiny dětí, byla na jaře 2013 za významné podpory obce Kunice a dalších sponzorů z okolí dokončena rekonstrukce, díky které byla významně rozšířena a vylepšena hrací plocha. Hřiště bylo provedeno jako multifunkční a budou ho moci využívat všichni občané Kunic, nejen volejbalisté, více fotografií z rekonstrukce hřiště najdete zde.

Rádi bychom v budoucnu oddíl rozšířili i o družstvo chlapců a postupně i o mladší kategorie dětí. Mezi kluky i mladšími dětmi by určitě zájem byl, ale chybí nám trenéři. Hledáme proto trenéry z řad sportovců, kteří mají blízko k volejbalu, přivítáme každého, kdo má chuť pracovat s dětmi a zkušenost s volejbalem. Nabízíme zázemí zavedeného oddílu, zpracovanou trenérskou metodiku, tréninkové pomůcky, kvalitní míče, metodické materiály a videa. Jsme přesvědčeni, že spolupráce více družstev by byla určitě zajímavá a vedla by k rozvoji tohoto nádherného sportu u nás v Kunicích. Proto, kdo máte alespoň trochu chuť se zapojit, přijďte mezi nás, rádi Vás přivítáme!

 

Monika Fischerová
tel.: 775 120 644
e-mail: monika.fischerova(at)fqc.cz

Miloslav Kvis
tel.: 722 917 699

Jaroslava Tučková
tel.: 605 214 677

Luděk Fox
tel.: 602 271 565

 

 

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem