TJ Kunice Volejbal na Facebooku

  Aktuální dění kolem našeho teamu můžete sledovat i na Facebooku.

Aktuálně

Na Okrese jsme zlatí ve všech mládežnických kategoriích

Poté co zlaté medaile vybojovalo v Okresním přeboru žactva družstvo našich žákyň, nám velkou radost udělaly naše minivolejbalistky, když vybojovaly zlato jak v modré kategorii, tak i v červené! Moc gratulujeme!

Výsledky Krajského přeboru Mladších žákyň

Naše mladší žákyně se umístily na krásném 5. místě v Krajském přeboru Středočeského kraje z celkového počtu 18ti týmů.

1. TJ Baník Příbram
2. TJ Kralupy A
3. TJ Spartak Pečky
4. SK Volejbal Kolín
5. TJ Kunice
6. TJ EMĚ Mělník A
7. Vavřinec Kladno
8. TJ Spartak Hořovice
9. VK Benátky n. J.
10. TJ Auto Škoda Mladá Boleslav
11. TJ Kralupy B
12. TJ Sokol Komárov
13. TJ Brandýs n. L
14. TJ Sparta Kutná Hora
15. TJ Sokol Kostomlaty
16. TJ Roztoky u Prahy
17. TJ Jiskra Zruč n. S
18. TJ EMĚ Mělník B

 

Výsledky krajského přeboru Starších žákyň

Naše starší žákyně se umístily v Krajském přeboru na krásném 7. místě celkových 18ti týmů.

1. TJ Kralupy
2. TJ Baník Příbram
3. Vavřinec Kladno
4. TJ Spartak Hořovice
5. SK Volejbal Kolín
6. VK Benešovská 1. volejbalová
7. TJ Kunice
8. TJ Auto Škoda Mladá Boleslav
9. VSC Čelákovice
10. TJ EMĚ Mělník
11. TJ Sokol Brandýs n. Labem
12. VK Rakovník
13. VK Benátky n. Jizerou
14. TJ Neratovice
15. Volejbal Nymburk
16. TJ Sokol Králů Dvůr
17. TJ Dobřichovice
18. TJ Sokol Roztoky u Prahy

Starší žákyně ve finálové skupině!

V průběhu podzimní části Krajského přeboru naše starší žákyně vybojovaly postup do finálové skupiny! Je to pro nás velký úspěch. Zimní část bude pro nás herně i psychicky náročná, protože se budeme utkávat se špičkou republiky - Kralupy, Příbramí, Kladnem, ale změříme síly i s hratelnějším Kolínem, Mladou Boleslaví, Hořovicemi a Benešovem.

Za námi ve spodní části zůstaly týmy jako Mělník, Nymburk, Neratovice, Rakovník, Benátky, Brandýs, Dobřichovice, Králův Dvůr a Roztoky.

Také mladší žákyně ve finálové skupině :)

Mladší žákyně nám udělaly radost a splnily svůj cíl dostat se do finálové skupiny. V zimní části soutěže se utkají s týmy Peček, Brandýsa, Benátek a Kolína. Držíme palce!

Festival minivolejbalu - mistrovství republiky v minivolejbale

O víkendu 17. a 18.9. zabojovaly naše minivolejbalistky na finále MR Minivolejbalu.

Organizace šílená, ale to nás neotrávilo a holky bojovaly, jak se dalo. Všechny byly super, na hřišti i mimo, krásně jsme si to užili - všichni ...... Fotky to snad dokládají, večer také super, Luďa tak rozdováděl holky, že nemohly usnout, možná k tomu přispěl i super zážitek z haly, kde naše repré (ženy) hrály kvalifikaci na ME a vyhrály ...... naše modré holky (Hanďa, Nela, Denča a Kája) byly vyhlášené na obrazovce mezi nejjjjjjjj fanynkami :-)

Co se týká turnaje - modré (Hanďa, Nela, Denča a Kája) - hrály super a snad si to i užily, nakonec 19. místo ze 49. Moc děkujeme!!!!

Zelené (Šárka, Kiky, Terka a Anička) - sobotní rozřazení je spláchlo do předposlední skupiny, protože 4 zápasy prohrály pouze o jeden jediný bod a dva vyhrály. Fakt škoda, bylo to všechno velmi vyrovnané a hrát na čas je asi deprimující. Myslím si, že si to také užily, protože v neděli s přehledem vyhrály skupinu a přivezly si zlaté medaile....... první tři z každé skupiny dostávali medaile.

 

Okresní přebor - 2. místo

Starší žákyně vybojovaly v Okresním přeboru žactva krásné druhé místo.

Tabulka

1. Postupice

2. Kunice

3. Kácov

4. Čerčany

5. Týnec

 

 

Starší žákyně

Starší žákyně si odbývají ve své kategorii premiéru. Výkony jsou díky jejich poměrně malým zkušenostem, v porovnání s ostatními týmy, velmi střídavé. Holky dokáží porazit vítěze skupiny a pak prohrát s předposledním :(. Nicméně pilně trénují a neustále se zlepšují, doufáme, že si vylepší i svou pozici v tabulce. Nyní nás čekají dva domácí turnaje, tak doufám, že holky předvedou, co umí. 

Nutno podotknout, že také většinou hrají proti starším hráčkám, tato kategorie je totiž dvouletá, takže za rok věříme, že se budou holky držet na předních příčkách.

Souběžně hrají dívky také okresní přebor, kde se aktuálně drží na třetím místě.

 

Mladší žákyně

 Naše mladší žákyně z nichž většina spadá stále do kategorie minivolejbalu získávají první šestkové zkušenosti v Krajském přeboru, kde se drží aktuálně na 3. příčce druhé výkonnostní skupiny. Na to, že do kategorie MŽ spadají pouze dvě dívky z týmu a všechny ostatní jsou mladší a budou hrát tuto kategorii ještě příští rok, to není vůbec špatný výkon.

 

Minivolejbal

V kategorii minivolejbalu hraje náš oddíl nejvíce soutěží ze všech týmů široko daleko :)

Největší radost nám dělají naše děvčata na přeboru Prahy, kde je kunické Áčko momentálně na 9. místě ze 48 týmů. Kunice B je také v první polovině tabulky, dělí se o 20. příčku s týmem Orion B.

Dívky z přípravky hrají také krajský přebor v minivolejbalu, kde se v kategorii modrého volejbalu umísťují na předních místech. Hrajeme také kategorii červeného minivolejbalu.

Letos se poprvé zúčastňujeme SuperMini Tour - série turnajů týmů ze Středočeského kraje. Naše Áčko se tradičně pere s nejlepšími kralupskými týmy o medaile. Ostatní týmy B i C se drží v první lize. Nejmladší dívky z D týmů získávají zkušenosti ve 3. lize. SuperMini Tour také hrají naši nejmladší nováčci v oranžové kategorii - to je kombinace chytaných míčů a volejbalu.

Všechny holky to moc baví a z toho máme největší radost!

 

Mistrovství ČR v barevném minivolejbale

O víkendu 5. - 6.9. naše holky bojovaly mezi nejlepšími týmy z celé republiky. Velkého úspěchu dosáhla Žanda s Esí, když vybojovaly celkové 8. místo ze 47 týmů. Měli velkou smůlu v základní skupině, kde se utkaly s vítězkami celého turnaje, které nikdo nepřemohl. Díky tomu nepostoupily do elitní sedmičky. Skupinu druhých týmů ale vyhrály. Veliká gratulace!!!

 

Ani holky v zelené kategorii se neztratily. Skončily na pěkném 29. místě ze 44 týmů. Na to že jsme tento styl volejbalu (kromě příjmu podání se nesmí bagr) netrénovaly, je to krásný výsledek.

První soutěžní víkend krajského přeboru

V neděli 6.9. odehrály holky svůj premiérový turnaj v kategorii starších žákyň v domácím prostředí Sportcentra zámku Berchtold. Ve velké zimě a větru statečně vybojovaly vítězství nad Dobřichovicemi 2:1, na zkušenější Benešov nestačily a prohrály 0:2. V nových dresech jim to navíc moc slušelo :)

 

Trénujeme od pondělí 31.8. na hřišti (PO + ČT)

Mladší žákyně a přípravka 16:30 - 18:00

Starší žákyně                   18:00 - 19:30

Poslední srpnový týden jsme se připravovali na novou sezónu v našem oblíbeném YMCA kempu

Holky pilně trénovaly, naučily se spoustu nových věcí a připravovaly se na náročnou sezónu, kdy budeme hrát v kategorii starších i mladších žákyň, pražský přebor v modrém minivolejbale, středočeský přebor v modrém a červeném minivolejbale a okresní přebor žáků.

Vzpomínka na loňský rok

Domácí turnaj - KUNICKÝ POHÁR 2015 - na Sportcentru zámku Berchtold

V sobotu se na Sportcentru zámku Berchtold utkalo téměř 100 dětí z Prahy a Středočeského kraje ve volejbalovém turnaji. Tento turnaj jsme pořádali již potřetí, ale tentokrát byla účast opravdu rekordní a děti bojovaly ve třech kategoriích.
Nejmladší volejbalistky hrály červený minivolejbal a k vidění byly opravdu skvělé výkony v podání domácích Ester a Žandy, které nakonec vybojovaly první místo, ale i skvělých volejbalistek z Kralup, které si odvezly stříbrné i bronzové medaile.
Velká pochvala patří i výborně hrající Šárce s Eliškou, které vybojovaly 2. místo ve skupině a pak smolně vypadly s týmem SK BU Praha, který skončil na 4. místě. Pěkně hrály i začínající hráčky Terka s Kristýnkou a Adélka s nejmladší Aničkou.
V kategorii modrého minivolejbalu nás překvapily hráčky Mělníka, které si odvezly všechny sady medailí, pro nás je útěchou alespoň 4. místo kunického C týmu - velká gratulace Niki, Terce a Valče! Domácí A-tým skončil po velmi vyrovnaných bojích v základní skupině třetí s osmi body (první i druhý tým měl pouze o 1 bod více). Ve čtvrtfinále jim opět chyběl kousek štěstí - remíza 1:1, ale trošku horší skóre je vyřadila z dalších bojů o medaile. Kunický B-tým, hrající díky absenci Nely a Adélky v nesehrané sestavě Denča, Kája a Mia obsadily nakonec 9. místo, ale i tak předvedly bojovné a pěkné výkony.
Velkou radost nám udělaly mladší žákyně, které vybojovaly zlatý pohár. Stříbro si odvezly děvčata z Čerčan a bronz tým z Dobřichovic. Na 4. místě se umístil tým SK BU Praha. 


Děkujeme společnosti BONAVITA i Zámku Berchtold za podporu!

Zveme Vás na 3. ročník domácího turnaje

     

Finálový turnaj krajského přeboru v minivolejbalu - kunické holky vybojovaly 3. místo v červené kategorii

Nakonec se finálového turnaje v Kolíně účastnily naše dvě červená družstva a dvě modrá. Červený se hrál dopoledne za hodně proměnlivého počasí…
Obě naše družstva bez problémů prošla svými skupinami. Hra Béčka s Šárkou, Zuzkou a Eliškou byla senzací. Holky se probojovaly mezi nejlepších 8 družstev v kraji z 24 a ze sedmi odehraných zápasů prohrály pouze s vítězem celého turnaje Kralupy A a mužstvem, co hrálo o bronz Příbramským Áčkem…

Naše Áčko Žanda +Esí bylo nasazeno coby největší favorit soutěže stejně jako kolínské holky. Prošly bez problémů skupinou bez porážky.V play-off porazily kolínské kluky, ale ve čtvrtfinále prohrávaly nečekaně s Nymburkem už 7 x 0. Podařilo se jim ale již téměř prohraný zápas otočit a probojovat se do semifinále, kde narazily na Kralupské Áčko. S ním prohrály v nastavovaném čase o jeden nešťastný míč…
V boji o třetí místo porazily o třídu Příbram A, co v předchozím zápase vyřadila naše B družstvo.
Kralupský expres ve finále přejel i druhého favorita Kolínské holky.

V modrém Debí, Hanička a Adélka obsadily ve skupině třetí místo a narazila v Play off na favorizované Kralupy. Druhé družstvo ve složení Deny, Esí, Žaneta a Šárka měla skupinu smrti s týmy Příbram A, Kladno A, Kralupy B, a tak ačkoliv holky statečně bojovaly, neměly šanci do play-off postoupit. Ve finále zdolala Příbram Kralupy a v boji o třetí místo zdolala Mladá Boleslav Zruč nad Sázavou.

V červeném musíme vedle Esterky se Žandou, které vybojovaly bronzovou medaili, pochválit také Šárku, Zuzku a Elišku. To, že se dostaly do elitní krajské osmičky je obrovský úspěch. Vzhledem k tomu, že Eliška bude červený hrát ještě za rok, tak je hodně reálné že budou s Aničkou útočit zase na medaili…
Od E+Ž se medaile čekala, ale to jak dokázaly zvrátit téměř prohraný zápas s Nymburkem bylo excelentní…

V modrém musím pochválit hlavně Deborku. Neměla nahráno skoro nic venku, ale turnaj odehrála s velkým přehledem. Adélka se Haničkou odehrály svoje maximum a postup do play-off bylo víc než se čekalo.

 

Květnové domácí MIX turnaje - Kunice OPEN

V pondělí 11.5. nejmladší holky odehrály turnaj v červeném volejbale. Předvedly nám všem, co se všechno naučily a jak se všechny zlepšily! Nejlepší ale může být pouze jeden tým a tím se stala dvojice Haňďa, Terka. Druhé místo obsadila Žanda s Kristýnkou a třetí místo vybojovala Šárka se Zuzkou.
V Modrém volejbale první místo získal tým Helča, Deny a Niki, na druhém místě se umístily bojovnice Klára, Žanda a Mia a třetí místo obsadily Kiki, Nela a Kája.


Nejlepšími hráčkami zimní sezóny byly vyhlášeny Áďa s Deborkou. Skokanem sezóny se stala Eliška.

Mladší žákyně dohrály krajský přebor

Poslední dubnovou neděli jsme strávili s holkami na turnaji v Kolíně. Turnaj se vydařil se vším všudy. Nevím, jestli se holky tolik těšily do bazénu, kam jsme odpoledne zamířili, ale hrály moc pěkně. Oproti jiným turnajům jsme Benešovu ani Dobřichovicím nedali šanci a jindy vzdorující Rakovník, jsme hladce porazili 2:0 s vysokým rozdílem skóre. Jedině na Kolín jsme bohužel nestačili, ale holky hrály dobře, bylo to jen o kousek - stačilo pár zkažených podání, trochu nám vázla komunikace a holky měly zbytečný respekt ze soupeře.
Velká pochvala všem holkám a zejména Žaňdě, která si odehrála více než dva sety v šestkovém volejbale a zvládla je velmi dobře!
Celkově jsme se umístili v rámci druhé výkonnostní skupiny na 2. místě za Kolínem. Radost nám dělá pohled na skóre, které máme ze všech týmů nejlepší.
1. SK Volejbal Kolín 7 1 15 : 4 431 : 349 23
2. TJ Kunice 6 2 13 : 5 421 : 320 20
3. VK Rakovník 5 3 12 : 7 422 : 360 19
4. TJ Sokol Dobřichovice 1 7 3 : 15 309 : 417 4
5. VK Benešov 1 7 3 : 15 284 : 421 3

Celkově se tedy kunické mladší žákyně v absolutní premiéře šestkového volejbalu umístily na 7. místě.

3. kolo Krajského přeboru v minivolejbale

Na březnový turnaj do Kladna jsme vyrazili se čtyřmi červenými a dvěma modrými družstvy. Za TJ Kunice nastoupilo 7 modrých minivolebalistek: Hanďa, Nelča, Hanička, Debí, Deny, Niki a Kája. Ve své skupině skončily třetí a čtvrté. V souboji třetích a čtvrtých družstev z jednotlivých skupin zahrály velmi dobře, navíc modrý turnaj byl i kvalitně obsazen. O první čtyři místa svedla souboj tři kladenská družstva + vítězné holky z Příbrami, mimochodem loňské vítězky KP v červeném minivolejbale. Zajímavost, obě naše modrá družstva můžou hrát modrý “mini” ještě příští sezoně, tak za rok v modrém snad budeme sbírat medaile stejně jako letos v červeném.

Za obrovskou senzaci lze považovat, doslova megaúspěch našich čtyř červených družstev. Hrálo se ve čtyřech skupinách a naše týmy byly nasazeny do každé skupiny. Tři naše družstva skupinu vyhrála a chybělo málo a byly tam všechna čtyři. Nakonec úžasný výkon a neskutečné zlepšení předvedly naše nejmenší, které senzačně získaly čtvrté místo: Eliška, Kristýna a Anička. Šárka s Áďou hrály také velmi dobře a v boji o stříbro prohrály s Brandýsem o jediný míč, ačkoliv celý zápas vedly. Jejich bronzová medaile mohla tak být doslova stříbrná. 

Červený minivolejbal, pořadí na prvních čtyřech místech:
1. TJ Kunice A - Žaneta Foxová, Ester Kuklová
2. T.J. Sokol Brandýs nad Labem B - Bára Bergmanová, Anna Hlinková
3. TJ Kunice B - Šárka Nekovářová, Adéla Husáková
4. TJ Kunice D - Anna Pěkná, Kristýna Sukupová, Eliška Wiesnerová

Jak by potvrdil náš statistik Luděk: 
(i) Áďa zapsala první medailový úspěch na krajském turnaji.
(ii) Esí se Žanetou vybojovaly třetí vítězství v řadě na Krajském přeboru, což se v posledních letech ještě žádnému dívčímu červenému družstvu nepovedlo.

Turnaj krajského přeboru mladších žákyň - debakl :(

Tak jsme poprvé dostaly pořádně na kokos! Ještě se nám nestalo, abychom na turnaji nevyhrály ani jeden zápas. Poprvé jsme tak ochutnaly hořkost absolutní prohry. Holky hrály nesoustředěně, nekomunikovaly, nebojovaly o míč a k tomu všemu kazily i podání. Výsledkem byla nejen prohra s Benátkami a domácím Rakovníkem, ale i s outsiderem turnaje Dobřichovicemi. Tam sice holky uhrály první set a druhý set jim unikl úplně těsně, ale bohužel prohrály i tie-break a byla z toho prohra 1:2.
Omlouvat nás může trochu fakt, že holky byly před turnajem hodně nemocné, na horách... a na tréninkách jsme se scházely s 50% účastí. Bez tréninku se vyhrávat nedá! Doufám, že se z toho holky poučí a budou poctivě makat nejen na tréninku, ale přidají i nějakou tu domácí přípravu. Prohrávat totiž nechceme, ale musíme pro to něco udělat!
Jediná z hráček, která zaslouží pochvalu je Eliška, která podala nejlepší výkon. Když ještě vypiluje svůj dělový servis, bude to super!

Dvě stříbrné medaile z Festivalu!

Na lednový Festival minivolejbalu jsme vyrazili se dvěma týmy v červené kategorii a po jednom týmu v zelené a modré kategorii. Největším úspěchem bylo druhé místo Esí a Žandy v nabité červené kategorii, v konkurenci čtyřiceti týmů! Holky bez porážky došly až do finále, kde o 3 míče prohrály s kolínskými děvčaty. Druhá dvojice Šárka s Adélkou H. hrála také moc pěkně, ale bohužel narazily na těžkou skupinu a skončily na 3. místě a nepostoupily do dalších bojů.
Velkým překvapením byl výkon holek v zelené kategorii, kde sestava ve složení Adélka Ch., Žanda, Esí a Šárka bravurně vyhrály skupinu, ve čtvrtfinále vyřadily Kralupy a v semifinále porazily favorizované kolínské kluky! Ve finále se střetly s volejbalistkami z Kladna a zlatá medaile jim utekla o dva body! Obrovskou pochvalu zaslouží duo E+Ž, které táhlo oba stříbrné týmy!
Nejtěžší to měly tradičně holky (Haňďa, Deborka, Hanička a Deny) v modré kategorii, kde jsou výkony družstev velmi vyrovnané a bohužel se jim nepodařilo postoupit ze skupiny. Nešťastné bylo rozhodnutí organizátorů zkrátit odpolední hrací čas na 6 minut!!! - holky tak za celý festival odehrály pouhých 18 minut volejbalu :( Tak ani nemohly ukázat, co v nich je!

4. kolo pražského přeboru v minivolejbale

V sobotu 17.1. se hrály další turnaje pražského přeboru v minivolejbale. Naše týmy, přestože je velká většina našich volejbalistek 1-2 roky pod věkovým limitem, se stále drží v první dvacítce z celkových 36 týmů. Kunický A-tým (v oslabeném složení bez Deborky a Haničky) vybojoval 2. místo ve 4. lize a B-čko skončilo také druhé v lize 3., když senzačně téměř porazilo favorita skupiny Mikulovku (první set naše vítězství, druhý set bohužel těsně 24:26 v náš neprospěch).

Náročný víkend mladších žákyň


V průběhu víkendu 10. - 11.1. mladší žákyně absolvovaly dva turnaje. V sobotu jely do Benešova odehrát dva zápasy, skóre pro nás skvělé Benešov i Karlov jsme porazili 2:0.

V neděli nás čekal turnaj krajského přeboru v Dobřichovicích. Holky byly pěkně rozehrané ze soboty, takže i z tohoto turnaje jsme odváželi 8 bodů z možných 9ti. Set jsme těsně (23:25) ztratili pouze proti Rakovníku, kdy celá hala fandila soupeři (Benešov asi neunesl dvě prohry), ale v druhý set ani tie-break jsme si vzít nenechali. 

 

Zlato jsme obhájili i v druhém kole krajského přeboru v Kolíně!

Kunický A-tým v červené kategorii opět vybojoval ZLATOU medaili!! Žanda s Esterkou opět předvedly skvělý výkon a pouze s jedinou porážkou (o 1 bod) vyhrály celý turnaj!
Šárka s Terkou,Eliška se Zuzkou a Kajka s Áďou také statečně bojovaly. Je třeba pochválit hlavně Kajku (škoda bolavé ruky) a Terku za turnajovou premiéru. Jejich výkon táhly nahoru zkušenější a velmi dobře hrající Šárka s Adélkou. Zuzka s Eliškou to asi měly nejtěžší ze všech, protože byly na svém druhém turnaji a hrály jako dvě začátečnice spolu.
V modrém měly Hanďa,Adélka,Deny a Hanička velkou smůlu na začátku,prohrály první dva zápasy velice těsně, pak se zranila Hanička, ale nakonec dva poslední zápasy holky s přehledem vyhrály. Velká pochvala patří nejlépe hrající kapitánce Haňďě. 
Turnaj byl celkem dobře zorganizovaný jen to zapojení všech třech kategorií bylo časově hodně náročné a odjížděli jsme z Kolína v cc. 14 30 a bazén jsme kvůli času a zranění vynechali…

Kunické nejmladší volejbalistky vítězí v prvním kole krajského přeboru v Příbrami

Na první turnaj krajského přeboru v minivolejbale kunické nejmladší volejbalistky jely bojovat do Příbrami. V Příbrami má dobrý volejbal tradici, navíc v této kategorii i mnoha dalších, vybojovala Příbram loni mistrovský titul, proto jsme na turnaj vyráželi s respektem. Děvčata byla ovšem dobře připravená, navíc kunické Á-čko již za sebou mělo loňské zkušenosti včetně účasti na mistrovství ČR v minivolejbale. Přesto byli všichni velmi překvapeni, zejména naši soupeři, když naše talentovaná děvčata Ester Kuklová a Žaneta Foxová prošla turnajem bez jediné porážky a celý turnaj vyhrála!

Pochválit musíme i ostatní kunické volejbalistky, všechny odehrály velmi dobrý turnaj, aktivně se zapojily i začátečnice, které odehrály svůj první turnaj za vydatné pomoci zkušenějších hráček. V konkurenci 19ti týmů  zvučných jmen – vedle Příbrami se zúčastnily i Benátky n. Jizerou, Kladno, Komárov a Roztoky – se všechny naše týmy umístily velmi dobře.

Celkové pořadí:

1. TJ Kunice A
2. 
Baník Příbram A 
3.
 VK Karbo Benátky n. Jiz. A 
4.
 Baník Příbram C

5. TJ Kunice D
8. 
TJ Kunice B
11.
 TJ Kunice C

Pražský přebor mini 

Oba týmy statečně bojují v pražském přeboru v minivolejbale a ač jsou holky 1-2 roky pod věkovým limitem kategorie, oba týmy jsou v první dvacítce z 36 týmů a jsou nejlepšími mimopražskými týmy. Kunický A-tým se statečně držel ve 3. lize, ale při absenci kapitánky Haňdi bohužel spadl do ligy 4. Holky se ovšem derou zpět nahoru, v minulém kole ani jednou neprohrály, ale postup jim utekl o jediný bod. B-týmu se podařil husarský kousek - 2x po sobě holky turnaj vyhrály a postoupily tak během dvou turnajů o 2 ligy výše, momentálně hrají ve 3. lize (ze 6.)

 

Raketový start přípravky - kvalifikace v minivolejbale Praha

BOMBA! Kunické Á-čko vybojovalo na Velké ceně Prahy 12. místo a 2. ligu!!! Je to historicky nejlepší umístění v konkurenci 36 týmů z celé Prahy a středních Čech. 

Naše nejmladší volejbalistky v B-týmu oslabené absencí kapitánky budou hrát v předposlední 5. lize a doufáme, že brzy postoupí výše.

Podzimní sezóna mladších žákyň

Naše mladší žákyně vstoupily do světa velkého šestkového volejbalu čtyřmi turnaji během září. Při Velké ceně Prahy získávaly první zkušenosti, na první turnaj do Kladna jely v nesmírně oslabené sestavě a přesto vybojovaly první vítězství. V Dobřichovicích už to vypadalo mnohem lépe, ale díky nevyrovnaným výkonům jsme o dvě vítězství musely bojovat v tie-breaku, což holky s přehledem zvládly. Poslední turnaj v Kolíně bylo vidět obrovské zlepšení, holky hrály s lehkostí a předváděly hezké volejbalové výměny. Po podzimní části soutěže jsme na 6. místě z 10. týmů.

 

Republikové finále minivolejbalu Brno

Protože mladší žákyně už hrály šestkový volejbal na prvním mistrovském turnaji, na celostátní finále jsme vyslali naše mladší volejbalistky, které získávaly první zkušenosti. Přestože bojovaly jako lvice, rozdíl dvou let a menších herních zkušeností si vyžádal svou daň v podobě několika porážek. Holky se přesto nevzdávaly a podaly hezký a bojovný výkon. Více v krátkém videu na Facebooku. 

Soustředění Soběšín 2014

Soustředění, které se konalo poslední týden v srpnu, se moc vydařilo. Holky makaly až na doraz svých sil, ale stihli jsme si užít i dost legrace při hledání pokladu a honění hejkala :-). Pěkně jsme si vyzkoušely i nervíky při strašidelné noční bojovce, kde se potulovala různá strašidla a dokonce strašil i oběšenec! Individuální síly jsme poměřily při Olympijských hrách v šesti různých disciplínách (skok z místa, K-test, hod medicinbalem, hod tenisákem, smečařský doskok a dlouhý běh). Když pršelo, tak jsme posilovaly v klubovně nebo jeli trénovat do sokolovny v Kácově a také zbylo i trochu času na společné hry. 

Závěrečný turnaj byl skvělý, v mixovaných trojkách složených z menších i větších holek, byly k vidění skvělé bojovné výkony! Gratulujeme vítězným Meďákům, druzí byli Hezues a třetí Kuny.

 Závěrečný turnaj a vyhlášení nejlepší hráčky jara 2014

Místo posledního tréninku si holky zahrály miniturnaj v modrém a červeném volejbalu. Nejlepšími hráčkami jarní sezóny se po zásluze staly naše malé bojovnice - Esí a Žanda!!! 


Po slavnostním vyhlášení turnaje byly všechny holky odměněny zlatou medailí za poctivý trénink během celého roku. Aby to nebylo úplně zadarmo, dostala každá volejbalistka tréninkový plán na prázdniny. Na soustředění se uvidí, kdo ho opravdu poctivě plnil!

 Domácí turnaj na Berchtoldu

 V sobotu 7.6. náš oddíl uspořádal na Sportcentru zámku Berchtold turnaj v minivolejbale. Přestože bylo velké horko, naše holky skvěle bojovaly a předvedly, co se za rok naučily. V mladší „červené“ kategorii ukázaly kunické naděje Esí a Žanda, že i za pár měsíců se dá naučit krásný volejbal, byť ve zjednodušené, červené formě a svou kategorii s přehledem vyhrály. Druhé místo vybojovaly hráčky Budo Praha a bronzovou medaili si odvezly volejbalistky z Týnce n. S.

V modré kategorii, která předchází klasickému šestkovému volejbalu, svedly kunická děvčata vyrovnané zápasy s týmem Budo Praha a jen o jediný bod jim unikla medaile. Suverénně zvítězily volejbalistky z Týnce nad Sázavou, které ukázaly své podstatně delší volejbalové zkušenosti.
Druhý byl Týnec B, třetí Budo Praha.

Oblastní kolo ČR - Festival minivoejbalu Plzeň

Celý víkend 31.5. - 1.6. jsme strávili ve společnosti volejbalem nadšených dětí i dospěláků. Bylo super vidět kolem sebe nejmenší žluťásky, trochu větší děti v oranžových tričkách, červenáčky mezi kterými se neztratily naše Haňďa, Esí a Žanda, zelené týmy a nejstarší holky i kluky v modrých tričkách, kde nás reprezentovaly Kačka, Ela, Kiki a Helča.


Byl to super zážitek zahrát si s nejlepšími týmy z celých Čech. Naše holky, přestože hrají volejbalovou soutěž teprve prvním rokem, bojovaly jako lvice a skončily v červené i modré kategorii shodně na 29. místě (modří z 39 týmů, červení v konkurenci 55. týmů).
Holky určitě nezapomenou na setkání s našimi reprezentantkami, které se nám všechny podepsaly na oddílový míč i holkám na trička a hlavně na úžasnou atmosféru utkání ČR - Slovinsko, kde nala nabitá nadšenými dětmi dovedla naše reprezentantky k výhře 3:0 nad Slovinkami.
Doufáme, že příští rok na Festivalu nebudeme chybět!

Středočeský festival barevného minivolejbalu

Kunické volejbalistky mezi elitou středočeského kraje!

V neděli 19.1. jsme se v Neratovicích konal Středočeský festival minivolejbalu. Účastníli jsme se ho v hojném počtu - postavili jsme dva týmy v červené kategorii a tři družstva v kategorii modré. Přestože byla veliká konkurence všech týmů celého středočeského kraje, v červené kategorii 29 týmů a v modré 23 družstev, kunické A-týmy se v obou kategoriích probojovaly mezi elitní osmičku! Vzhledem k tomu, jak krátce trénujeme, je to obrovský úspěch. Holky gratulujeme! Musíme pochválit nejen A-týmy, ale i ostatní děvčata, která přestože se neumístila na předních místech, odvedla také velmi dobrý výkon.

Konec roku a Vánoční turnaj

V pondělní 16.12. jsme si uspořádali vlastní Vánoční turnaj. Menší holky odehrály turnaje hned dva - v přehazované a červeném volejbalu. Větší holky si zahrály dle modrých pravidel. Byla to pro všechny zajímavá zkušenost a moc jsme si to všichni užili.

Ve čtvrtek se konal poslední trénink roku 2013, tak jsme ho s Mílou a Luďkem naplánovali "na přání" holek. Po důkladném rozcvičení, rozházení a rozpinkání, jsme holkám umožnili, aby se věnovali tomu, co je nejvíce baví a nejvíce těší, a tak šplhaly po lanech, tyčích, cvičily na velkých míčích, se kterými si dokonce i pinkaly, trénovali jsme horní podání a samozřejmě hráli i volejbal a přehazku. Na závěr se pohoupaly na kruhách :-)

Následovalo slavnostní vyhlášení turnaje a nejlepšího hráče podzimu, kterým se zcela zaslouženě stala Haňďa Kittelová za svůj poctivý přístup k tréninku, který přinesl velmi stabilní výkony na turnajích, minimální kazivost při podání i v poli a navíc týmový přístup k ostatním hráčům a v neposlední řadě i obětavost a bojovnost, s jakou je ochotna bojovat o každý míč!

Tréninkový rok 2013 jsme zakončili veselým přípitkem na zdraví a úspěchy našeho volejbalu a zhodnotili jsme tento rok jako velmi úspěšný, když uvážíme, co všechno se holky naučily. Následovala volná zábava a konzumace všech dobrůtek, co si holky donesly. Bylo to moc krásné zakončení krásného roku 2013!

2. kolo Středočeského poháru se konalo v neděli 15.12. od 9hod v Kolíně

Moc se nám tam všem líbilo – hrálo se v krásné hale, pořadatelé vytvořili příjemnou atmosféru, fandilo se… Velké holky odehrály určitě svůj nejlepší turnaj, všechny hrály moc pěkně, od prvního turnaje udělaly neuvěřitelný pokrok. Přestože v každé skupině byly 2 družstva kluků, kteří hráli výborně, byly zápasy ve skupinách velmi vyrovnané. V každé skupině byly vždy 3 týmy se stejným počtem bodů, tzn. stejným počtem výher. Bohužel naše holky měly o trochu horší skóre a oba týmy se umístily na 4. místech z pěti (Áčko, ale mělo stejně bodů, jako 2. ve skupině a Béčko, jako 3. ve skupině!). Po odehrání základní skupiny (4 zápasy) holky postoupily do dalšího pavouka a hrály o 5. – 8. místo (3 zápasy). Pečky a Kutná Hora skončily na 9. a 10. místě a o lepší umístění bojovaly pouze Kunice proti Kolínu :-). Nakonec se ukázala větší zkušenost místních borců z Kolína (rozhodně trénují déle než my!), a tak holky skončily na 7. a 8. místě. Nikoho to myslím nemrzelo, holky si opravdu zahrály pěkný volejbal.

V červených barvách nás hájily naše nejmladší naděje – Esterka, Žanetka a Hanička, nemohly se už spoléhat na zkušenosti Haňdi, která s nimi hrála v Neratovicích. Protože holky jsou moc šikovné, tak jsme chtěli, aby si pořádně zahrály. Navíc velkých holek bylo málo, tak jsme Haňďu potřebovali v modré kategorii. Červenáčci také skončily na 4. místě ve skupině a postoupily do dalšího kola, kde statečně bojovaly a nakonec skončily 20. z 25 týmů. Nutno dodat, že patřily rozhodně mezi nejmladší (jsou 2 roky pod věkovým limitem) a volejbal trénují teprve od letošního podzimu, takže jsou naše velké malé šikulky!

 

Výsledky a další fotografie naleznete na www.skvolejbalkolin.cz

Nábor hráčů do TJ Kunice

Noviny Kunický fotbal

 

Staňte se fanouškem