H + H Aréna

Kunice mohou sloužit jako typický příklad rozvoje obcí v centrální části Středočeského kraje.Od druhé poloviny minulého století ale zejména v jeho závěru změnily rychlým tempem svou tvářnost i charakteristiku původně zemědělské obce. Kunice jsou nyní příjemným sídlištěm v blízkosti Prahy, aniž by byly výrazněji poznamenány novou výstavbou ve stylu „podnikatelského baroka“, tak příznačného po řadu satelitních obcí v okruhu Prahy i jiných velkých měst. Mohou se pochlubit sportovní a společenskou základnou, kterou tvoří  „Sportcentrum Na Zámečku“, na které bezprostředně navazuje náš rozsáhlý fotbalový areál, „Aréna“ H+H“. V krásném, klidném přírodním prostředí na okraji obce vytvářejí tato dvě zařízení ideální sportovně – rekreační komplex, jaký nenajdete snad v celém Středočeském kraji.

Fotbalový areál „H+H aréna“ tvoří ucelenou sportovní stavbu, která je dílem dlouholetého úsilí členů fotbalového klubu i občanů Kunic a přidružených obcí za  finančního přispění obce Kunice  a orgánů tělovýchovy. Na jeho současné podobě má  v posledních letech xsvými organizačními i finančními vklady největší podíl hlavní partner klubu,   "Společenství „H+H“.

Areál má celkovou rozlohu 24.000 m2 . Na této ploše jsou situována dvě kvalitní travnatá fotbalová hřiště o rozměrech 100 x 64 m a 92x62 m, která splňují všechny parametry pro mistrovská fotbalová utkání ČMFS, nově vybudované hřiště s povrchem z umělé trávy 3. generace o rozměrech 55 x 40 m, určené pro tréninky za nepříznivého počasí a pro utkání v „malém fotbalu, zejména však pro soutěžní utkání fotbalové líhně klubu, družstev přípravky a minipřípravky. Nasákavý povrch umožňuje sportovní činnost na tomto hřišti již za krátkou dobu po ukončení deště.Obě hlavní hřiště jsou vybavena automatickým zavlažováním. Jde o systém řízený čidly, která kontrolují vlhkost půdy a v případě potřeby spínají trysky postřikovačů, čímž je zajišťována kvalitní úroveň obou travnatých ploch. Zázemí areálu tvoří budova zděné šatny s kabinami pro 2 mužstva a rozhodčí s odděleným sociálním vybavením, bufetový stánek pro občerstvení diváků a hygienické zařízení. V objektu technických služeb u hřiště s umělou trávou je ložnice 16 lůžky, umožňující přespání při večerních akcích. Dominantou areálu je pak budova klubovny na terénním úbočí nad hlavním hřištěm, hrdě nazývaná „Orlí hnízdo, která je místem setkávání soupeřících mužstev, činovníků i hostů klubu. Klubovna je hojně využívána i pro kulturní a společenské akce i rodinné oslavy u příležitosti svateb nebo životních výročí. Vybavení areálu doplňuje rozlehlé parkoviště pro motorová vozidla diváků.

Areál slouží nejen pro sportovní aktivity fotbalového klubu TJ Kunice. Je využíván i pro fotbalové turnaje a firemní přátelská utkání a hostovalo zde při své přípravě i národní mužstvo ČR a některá prvoligová mužstva. Zájemci o tyto služby obdrží bližší informace na tel. 736 75 75 77, 323 665 445 nebo na e-mail adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Orlí hnízdo

Zveme Vás k příjemnému posezení v našem Orlím hnízdu, klubovně klubu, kde si můžete vychutnat tu pravou sportovní atmosféru z vyhlídkové terasy a seznámit se s dosavadními úspěchy TJ Kunice.

Otevření nového hřiště s umělým povrchem
V sobotu 15. března 2008 bylo slavnostně otevřeno fotbalové hřiště s umělým povrchem 3. generace a umělým osvětlením dne. Hřiště slavnostně otevřel Antonín Panenka a starosta Ing. Šíma.

ROZŠÍŘENÍ  KAPACITY  ŠATEN

V zámezí tohoto hřiště v severní části areálu  vyrostl nový komplex šaten, který optimálně doplňuje a rozšiřuje naše  hráčské zázemí. Na půdorysu 8 x 8 m2 byla instalována jednopatrová soustava navzájem propojených buněk,  v nichž své trvalé místo naleznou  mužstva dorostu, žáků, přípravky i minipřípravky. Při turnajích, kterých se v našem areálu v průběhu roku odehrává celá řada, poslouží tyo šatny i hostujícím mužstvům, čímž budou odstraněny komplikace, které při turnajích v důsledku  omezené kapacity stávajících šaten  vznikaly.  Své místo zde nalezla i dlouho potřebná kancelář klubu. Jak už je to u nás tradicí, stavba byla provedena v rekordně krátké době bez narušení provozu na hřištích. Buňky jsou zastřešeny, opláštěny tmavě hnědými deskami, jsou napojeny na přívod elektrickéhop proudu i vodovodní a kanalizační řád, takže splňují veškeré hygienické i bezpečnostní podmínky pro stanovený účel.  Celý tento nový komplex je citlivě včleněn do  přírodního prostředí areálu, takže s ním splývá a nijak ho nenarušuje. Nový komplex šaten je vánočním dárkem od našeho generálního partnera  "Společenství H + H", který je klubu bezplatně propůjčuje a předává k užívání