OP 17.kolo: Brázdim - Kunice B

Brázdim – Kunice B  4:2 (2:1)

Další mistrovské utkání jsme sehráli na hřišti Svornosti Brázdim. Že nás nečeká nic lehkého, jsme už věděli z let minulých, jelikož Brázdim hraje okresní přebor již desátou sezónu vždy s umístěním kolem 5. - 6. místa.

Do zápasu vstupujeme dobře a už od začátku se pokoušíme na tvrdém terénu rychle kombinovat. Naše kombinace jsou celkem dobré, ale chybí finální zakončení. Jako první si ve 4. minutě posouvá míč Janků, ale v záklonu přestřeluje domácí branku.

Nakopávané míče Brázdimi naši obránci sbírají a snaží se o rychlý přechod do útoku. V 8. minutě Prokš vysouvá Zderadičku, ten vniká do vápna z levé strany, ale jeho střela na zadní tyč míjí branku o půl metru. Z následné rozehrávky obírá domácí o míč Skála, posouvá na Zderadičku, ten zatahuje míč a nachází Jedličku, jehož střela bohužel míří jen do středu brány, kde je připraven domácí gólman. V 11. minutě se do šance dostávají domácí a nepříjemnou střelou zaměstnávají Přídu, který míč ukrývá ve své náruči. V 18. minutě Zderadička nehází ideálně aut, míče se ujímá domácí kapitán Němeček a dlouhým nákopem hledá spoluhráče, proti kterému vyráží Přída, ale bohužel pro nás si to v půli cesty rozmyslel, a tak následovala přihrávka před prázdnou bránu na volného útočníka a prohráváme 1:0. Naše hra se nemění a stále se snažíme kombinací dostat na dostřel domácí branky. V těchto okamžicích nás ale začíná brzdit píšťalka sudího. Jasné auty se mění v rohy a podobně. Ve 26. minutě se po individuální akci dostává do střely Zderadička, ale jeho střela je na poslední chvíli zblokována, a ani Janků odražený míč bohužel netrefuje přesně. První sporný okamžik přináší 28. minuta, kdy domácí stoper jako poslední hráč fauluje Zderadičku, ale k našemu údivu kartu nevidí. Hra se dostává do fáze, kdy soupeř čeká na šanci, a my se pokoušíme srovnat skóre. Ve 38. minutě, po jednom z mnoha trestných kopů, míjí balon na vlastním vápně Skála, kterému na nerovném terénu přeskakuje míč nohu, dostává se k soupeři a ten pohotovou střelou zvyšuje na 2:0. V tu chvíli je již cítit značná nervozita z výroků rozhodčího a stavu, a tak přichází nemilá situace, kdy na hřišti panují spíš dohady než snaha hrát fotbal. Ve 42. minutě je v úniku jasně držen Prokš, ale píská se až jeho následné držení, což s nahlodanou psychikou vyústí ve výrok „proč to nepískáte“, za což obdrží žlutou kartu, a následný dotaz kapitána Obermajera „za co“ je též odměněn žlutě. Těsně před koncem poločasu zahrává roh Dušek, jehož centr nachází nekrytého Skálu, který snižuje hlavou na 2:1.

Druhý poločas začíná přímým kopem domácích, se kterým si na dvakrát poradil Přída. V 58. minutě vysílá Dušek do úniku Zderadičku, jehož střela je zblokována na roh, ale kope se jen od branky Brázdimi. V 62. minutě je na půlce faulován Jedlička, který ještě stihl prostrčit na Duška, pro kterého se otvírá volný prostor, ale jasnou výhodu přerušuje sudí písknutím a vrácením se k místu přestupku. Další slibnou šanci Nováka opět zastavuje stoper domácích jako poslední hráč, a tak už musí přijít alespoň žlutá karta. V 65. minutě se dostává ke střele agilní Novák, ale jeho pokus brankář kryje. V těchto chvílích cítíme šanci na srovnání, a tak zvyšujeme tlak na domácí obranu. Přichází 68. minuta a opět domácí stoper sráží unikajícího Nováka, a vidí tak zaslouženě druhou žlutou kartu. Následný trestný kop posílá Dušek na hlavu Obermajera, který k naší smůle trefuje pouze tyč. V 71. minutě uniká po čáře Novák, dělá obránci kličku do protipohybu, dostává loktem do obličeje a píská se. K údivu všech, co se v Brázdimi zúčastnili utkání, dostává červenou kartu Novák za údajné plivnutí, které viděl jenom pan sudí. K tomuto obřímu nesmyslu ještě zahráváme trestný kop my. Dušek se opírá do míče, který míří do shluku hráčů, ze kterého se míč od domácích odráží do branky - 2:2. V 76. minutě chybujeme v rozehrávce a akci domácích ukončuje těsně před naší brankou Urx. V 80. minutě je na půlce faulován Jedlička, který musí pro zranění kolene opustit hřiště. Hra se přelévá ze strany na stranu a my bohužel děláme chybu, kdy si špatně vyměnili míč Janků s Duškem, domácí útočník se ujímá míče a míří na branku, Janků ho však dohání a ve snaze předběhnout ho mu zavadil o nohu a hráč padá. Jasná karta, ale pro nás opět rovnou červená!! V osmi lidech v poli se stále snažíme o vstřelení branky, ale naše snaha je často brzděna píšťalkou sudího. V 88. minutě se zahrává trestný kop v hranici vápna, ke které se staví domácí kapitán a pěkným obstřelem dostává svůj tým do vedení. Byl to gól na stranu brankaře, což by se nám nemělo stávat. V 90. minutě se probojoval po straně Lehovec, centruje do vápna, kde Zderadička přepouští na lépe postaveného Obermajera, kterému gólovou radost sebrala tyč a následnou dorážku neprotlačil do brány ani Zderadička, kterému byl odpískán faul. Tečku za „vydařeným“ zápasem udělali domácí, když úspěšně zakončili brejk do naší odkryté obrany na konečných 4:2.

Dnešní výkon mužstva nebyl optimální, v těchto zápasech, které jsou velmi těžké, by měli víc zodpovědnosti převzít zkušení hráči jako jsou Zderadička, Obermajer, Urx a Přída a jít mladším kolegům příkladem. Domácí dnes hráli velmi účelně a bohužel proměnili víc šancí než my, což rozhodlo, že si odtud neodvážíme ani bod. Zato si vezeme dvě červené, které nás mrzí mnohem víc. Není naším zvykem, ba ani nám to nepřísluší, hodnotit výkon rozhodčího, ale musím říct, že dnes byl hodně špatný. Pokud vám rozhodčí otáčí situace ve hře, jste s tím tak nějak smířeni, to je prostě fotbal, příště to může být naopak. Ale dávat červené karty za smyšlené situace je vrchol. Pak se nedivme, že to jde s fotbalem z kopce, když tito lidé odrazují zejména mladé hráče, kteří nemají ještě tolik zkušeností a jsou náchylnější na každou křivdu.

Sestava: Přída - Lehovec, Urx, Obermajer, Prokš - Nováík, Skála, Janků, Dušek, Jedlička (78‘ Staněk) -Zderadička

Branky: Skála, vlastní