16.kolo ČFL: Kunice - Žižkov B 1:0 (0:0)

Přestože jsou Kunice nováčkem soutěže, pohybují se v horní polovině tabulky. Oproti tomu žižkovská rezerva bude muset na jaře zabrat. A i na hřišti byl rozdíl v postavení v tabulce znát. Domácí se od počátku zápasu ujali iniciativy. Kunicím se v té době dařily rohové kopy i střelba, měly většinu odražených balónů.
Po 20 minutách se osmělila i Viktorka, ale byli to opět domácí, kdo mohl skórovat. Ve 25. minutě, po neodpískaném faulu na Houžvičku, šel z úhlu na Tučka Engelmann, ale těsně minul vzdálenější tyč. Pět minut před koncem poločasu přišel pěkný moment Žižkova. Z ničeho nic vypálil Kučera těsně vedle levé tyče. To hosty nakoplo k útočné pětiminutovce, nastavený čas první půle však opět patřil soupeři. V 45. minutě střílený centr Engelmanna směřoval na naši bránu, navíc byl málem tečován Havlíčkem. Po následném rohu měl gól na hlavě Marek.

Druhý poločas začal svižně, ale podmáčené hřiště kazilo finální přihrávku. V 52. minutě trefil domácí Brabec z velkého úhlu vzdálenější tyč. Tato šance byla velkým varováním pro hosty. A trest přišel. V 61. minutě Viktorka špatně ubránila roh, míč neodvrátil brankář Tuček ani nikdo z bránících hráčů, a tak ho před bránu vrátil Balšánek a Marek hlavou zblízka zajistil Kunicím vedení – 1:0.
Viktorka chtěla ihned odpovědět, a tak po Šťastného rychlé rozehrávce standardní situace střílel Kučera, bohužel jen do bloku. V následujících minutách se domácí prosazovali z rohů, které se pražanům ne vždy dařily bránit. Přesto byla z rohu nebezpečná i Viktorka, v 74. minutě hlavičkoval ve vápně soupeře Musil.

Viktorka v 17 kolech nasbírala 18 bodů, je na 14. místě a její postavení neohrozí ani nedělní dohrávka Liberce B s Českými Budějovicemi B. Viktorka tedy bude přezimovat nad sestupovými pozicemi. V rámci zimní přípravy odehraje béčko tradiční vyšehradský turnaj.
Kunice po 17 kolech mají na svém kontě 27 bodů a přezimují na klidné osmé příčce. Od druhých Ovčár je dělí pouhé 2 body, a to je na nováčka soutěže překvapivé umístění.

Sestava Kunice: Šilhavý – Kopta, M. Šrámek, Havlíček, Švejda – Kočí (86. Rejhon), D. Šrámek, Balšánek (90. Busta), Engelmann (66. Jíša) – Marek, Brabec

Sestava Žižkov B: Tuček – Votava (46. Šťastný), Musil, Černý, Čermák – Houžvička – Súkeník (81. Petřivý), Folprecht, M. Kučera, Rabiňák (66. Brusch) - Folwarczny